hit
counter

Üretim Takip

Maliyet hesaplamak ve üretim takip Matrix ERP Sistemlerinin işidir. Üretiminizin her türlü maliyetini en ince detayı bile göze alarak , şirketinize özel olarak yazılan kodlar sayesinde hesaplar. Gerçek maliyetler sadece Matrix ERP’de!

Matrix muhasebe ile kolayca üretiminizi takip edin.

 

Üretim tesisinizi 7×24 izleyebileceğiniz geleceğin üretim takip teknolojisi.

Üretim Takip, firmanızda üretilen en ufak nesnenin bile, kontrolünüz dahilinde nasıl üretildiğini anlayıp maliyeti düşük, kalitesi yüksek işleri zaman kaybı yaşamadan gerçekleştirmenizi sağlar. Matrix Muhasebe firmanızın daima yanındadır.

Üretim Takip Programı

Siparişler alınıyor, makineler tam kapasite çalışıyor. Peki her şey yolunda mı?

matrix toplantı salon
matrix toplantı salon

Bazı makineler fazla hata veriyor, bazı vardiyalarda gereğinden fazla duruş oluyor, üretim sorumlusuna talimatlar yazılı verilmediği için siparişe uygun üretimler yapılamıyor. Planlanan üretimin ne kadarı yapılabiliyor, üretime kullandığınız hammaddelerin dahil detaylı takibinin yapılmasına “üretim takibi” diyoruz.

Ne kadar üretim yaptınız, maliyeti ne oldu, kaç tane hatalı iş ortaya çıktı. Zararı ve kârını, beyin dolduracak hesaplamalar yapmadan “üretim takip sistemi” sizin için hesaplar ve size uygun üretim planlamasını sunar.

Üretim takibini temel anlamıyla işletmeye verilen “üret” emri, bu emrin detayları, izlenebilirliği ve sonuçları olarak ifade edebiliriz. Üret emri detayında kullanılan makine, kalıp, üretilecek stok, bunun için gereken hammadde, çalışan eleman, üretim için harcanacak zaman bilgisidir. Bu sistematik verileri, her yerden takip etmenize olanak sağlayan üretim takip sistemidir, yani Matrix Muhasebe.

Özellikle üretim yapan firmalar için hazırlanan bu programımızda üretim maliyetleri tutulabilir, üretim aşamalarını takip edebilir ve üretimde kullanılan malzemelerin stok kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Üretim yapan firmalarda ki temel problem; üretilmiş olan ürünün maliyetini belirleyememek. Alınan yarı mamüllerin ve sarfta kullanılan malzemelerin, alış fiyatları ile sisteme kayıt edilip detaylı maliyet raporları alınabilmektedir. Bir diğer sıkıntı; üretim yapan firmalarda kullanılan ürünlerin deposu tam olarak kontrol edilememekte. Üretim reçeteleri ile kullanılan malzeme ve sarf malzemeler belirlenmekte. Belirlenen malzemelerin üretim işleminden sonra rahatlıkla kontrolü sağlanabilmektedir.

Üretim öncesinde Malzeme İhtiyaç Planlaması ile malzeme ihtiyacı tespit edilebilir. Malzeme ihtiyaç analizinde açık olan iş emirleri ile mevcut deponuz karşılaştırılır. Üretim için ihtiyaç duyulan malzemeler tespit edilir ve rapor olarak alınır.

Matrix Muhasebe, üretim takibi ve bir çok yenilikçi sistemleri ile firmanızın günlüğünü tutabilmektedir.

Düşük maliyet ile yüksek kalite iş yapmak için, üretim takip dahil diğer programları da hizmetinize sunan Matrix Muhasebe süreklilik gösteren desteği ile sizlere hizmet vermeye daima hazırdır.