hit
counter

Proje Takip

matrix muhasebe logo

Üretim iyidir güzeldir de, takibi her zaman zordur diyenlerdeseniz Matrix ERP Sistemleri ile tanışmadınız demektir. Hem çalışanların hem de yönetenlerin keyif alarak kullandığı proje takip sistemleri sayesinde üretim hattınızın her noktasına hakim olacaksınız.

 

Projenizi takip edebileceğiniz geleceğin proje takip teknolojisi.

Proje Takip Kısaca: Bir siparişi, proje bazlı algılayıp projenin aşamalarını size an be an bildirmesidir.

matrix erp 13
matrix erp

Proje Takip Sistemi, gelen herhangi bir siparişi giriş, gelişme, sonuç gibi parçalara bölerek, hem sizin hem müşterinizin iş ile ilgili tüm detayları ve gelişmelerini görmesini sağlamaktadır. Siz meşgul olsanız bile, sistem asla meşgul olmaz ve her zaman sizlere haber verir.

Diyelim ki çok fazla iş aldınız, başınızı kaşıyacak vaktiniz yok ve o korkutucu sesi duydunuz “Müşteri Arıyor…” arayan müşterinin işinden de bir habersiniz. Telefonu açtınız ve müşteri, yaptırmakta olduğu iş ile ilgili sizden bilgi almaya çalışıyor. Fakat sizin proje takip sisteminiz olmadığı için, ya o iş üzerinde çalışan personele soracaksınız yada müşteriyi oyaladıktan sonra müşteriye geri dönüş sağlayacaksınız.

Müşteri hemen şunu düşünmeye başlayabilir; “ben bu firmaya bir iş verdim, benim işimi ciddiye almıyorlar.” Müşterilerinizin böyle düşünmemesini istiyorsanız bir tık uzağınızda olan proje takip sistemini şiddetle öneririm. Bu sayede hem müşteriniz mağdur duruma düşmez hem firmanız kötü anılmaz.

Bu yüzden Matrix Muhasebe’nin geliştirmiş olduğu Proje Takip Sistemi tam sizin için.

Bir müşterimizden aldığımız yorum,

 

Başıma Geldi: Ağustos ayı bizim iş hacmimizin tavan yaptığı aylardan bir tanesidir. Bir müşterim geldi, anlaşmalarımızı yaptık ve işi aldım daha sonra müşterimiz gitti. “Gelişmeleri mail üzerinden veya telefon ile haberleşerek konuşalım” dedi. Her şey yolundaydı, müşterim memnundu, firmamız memnundu.

Ben farklı bir iş ile ilgilenirken, öğle saatleri arasında müşterim aradı. Ben işlerim dolayısıyla yemek bile yiyememiştim. “Müşteriye iş ile ilgili ne diyeceğim” diye düşünürken açmak zorunda kaldım. Haliyle müşteri vermiş olduğu işi sordu ve benim işin son durumu hakkında en ufak bir bilgim bile yoktu.

Müşterime “Ben sizi daha sonra arayabilir miyim?” diye bir cümle kuruverdim. Çok nazik ve sakin bir şekilde telefonu kapattı. Ben hemen elimde ki işi bırakıp beni arayan müşterimin işi ile ilgilenmeye başladım. Haliyle o sırada uğraş verdiğim işi de unuttum. Aklım karıştı.

Bu duruma son vermek amacıyla proje takip sistemini araştırmaya başladım. Matrix Yazılım Sistemleri bu konuda bana çok destek verdi. Artık projelerimi çok daha planlı ve bilgili yürütebiliyorum.