hit
counter

Matrix Pay Sanal Pos

matrix pay logo

Satış yapmak kolaydır da, şu tahsilat sıkıntısı olmasa demiş büyüklerimiz ama bu söz Matrix ERP Sistemlerini kullanan firmalar için geçerli değil. En küçük paketin içinde bile olan Matrix Pay sistemi sayesinde tahsilatlarınız çok düşük komisyon oranları ile ertesi gün hesabınızda.

 

Bir yandan işinizi çok kolaylaştıran bir yandan da müşteri ile aranızda sorun çıkmasına sebep olabilecek XML desteğinin ne olduğunu ve ne olmadığını, hiç bir teknik ayrıntıya girmeden basitçe anlatmak istedik.

 

XML desteği, özellikle şu üçlü yapının olduğu satış süreçlerinde işe yarayan bir teknolojidir: Tedarikçi, satıcı, satış platformu.

ERP Yönetim

Avantajları

Basitçe, depo veya stok masrafı yapmadan, tedarikçinizin size verdiği ürün bilgilerini, sanki kendi ürünlerinizmiş gibi satış platformunda sergilemenize yarar. Dolayısıyla ürünlerinizi tedarik ettiğiniz yer, ürün stoklarında ve fiyatlarında güncelleme yaptığında, sizin de sitenizde veya sayfanızda aynı şekilde güncellenirler. Böylece ürün takip ve yönetiminde işiniz çok kolaylaşmış olur.

Diğer bir avantajı ise stok tutmak zorunda kalmadığınız için, yatırım maliyetlerinizin çok az olmasıdır. Depo ve ürün stoklama masrafları, genellikle e-ticarette karşılaşacağınız en yüksek masraf kalemlerinden biridir. XML desteği, bu sorunu sizin adınıza çözer.

XML desteği sunan online pazar yeri platformları, genellikle bu XML desteğinin nasıl çalıştığını analiz etmeniz ve müdahalede bulunabilmeniz için arayüzler tasarlamışlardır.

Üçüncü parti yazılımlar la da (belki de tedarikçi tarafından yazılımı yapılmış) bu takibi mobil cihazlar üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Yani tedarik yönetimi, lojistik yönetimi ve stok – depo yönetimi tek çatı altında toplanır.

E-TİCARETTE YAZILIMIN ALTYAPISININ ÖNEMİ

matrix erp 11
matrix erp

İnternet teknolojisinin getirdiği yenilikler, işletmeler arası e-ticarette kullanılan mevcut teknolojileri daha basit ve daha kullanışlı hale getirmeye zorunlu tutmuştur. İnternetin sınır tanımayan erişim kapasitesiyle gelen kitlelere kolay ulaşım iş modelleri ve daha düşük maliyetli alt yapısı sayesinde geleceğin iş modellerinde temeli oluşturmaktadır. İnternetin erişim ağından, işlem hızından düşük maliyetinden, tedarik ve dağıtım zincirinde sağlanan kolaylıklardan önemli kazanımlar elde ederken şirketlerin yazılım altyapıları ve güvenlik gereksinimlerimde olmazsa olmaz duruma gelmiştir. Bu rekabetçi ortam, işletmeleri pazarlama, satış ve ürünün müşteriye teslimine kadar maliyet ve zaman kullanımını azaltacak yeni yardımcı programlar geliştirmeye zorlamıştır. Bu adımları satış sekmesi ile bitirmekte mümkün değildir. Satış sonrası hizmet, iade değişim konularında muhasebesel külfetleri beraberinde getirmektedir. Ucuz ve kaliteli ürün arz’ı ile bitmeyen bu işlemler sinsilerinde başarınızın temelinde muhasebe ve güvenlik alt yapınızın belirleyici olduğu kesinlikle göz ardı edilmemelidir.